Fajna restauracja włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe oraz nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują rzadsze potrawy – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w menu znajdują się też mniej typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu zakątków kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Obiad w klimacie włoskim bez wyjątku musi obejmować również trunek. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech kanon. Dobra restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film