Jak się żyję w Krakowie?

Pośród licznych stolic województw w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i rozrywki, ale też na licznych innych obszarach. Staje się miastem otwartym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu niedawnego okresu? Ilość zmian i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto chętnie czerpie. Dynamiczne działanie w temacie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, i potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Liczne zmiany są niewidoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to natomiast, że nie istnieją. Najczęściej ignorujemy nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się robi. Natomiast Kraków rozrasta się z każdym dniem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, budowie oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie umożliwiają krakusom pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też w zakresie opcji konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie inwestycje inspirują turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane dzięki radnym plany nie dotyczą jedynie samego środka miasta, ale również są połączone z całym województwem . Wobec tego lepiej nie uskarżać się lecz dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi zostać zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski opinie