Kraków przychylny inwestorom

Jednym spośród trudnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Nasze gminy są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości aut na naszych szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi całokształt infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.centrum konferencyjne Kraków
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.